1397/7/26

کانسپت زیبای «کیا پروسید» حدود یک سال پیش در نمایشگاه فرانکفورت معرفی شد و نویدبخش محصولی جذاب از کره‌ای‌ها بود. سرانجام نسخه تولیدی این خودرو به فرم یک شوتینگ بریک شیک و تر و تمیز و برادر GT آن در نمایشگاه خودروی پاریس پرده‌برداری شده است. شما را با پروسید جدید آشنا می‌کنیم که خودروی خانوادگی‌تر سید اسپورت واگن است و البته فضای بار و کابین خود را خیلی قربانی طراحی جذابش نکرده است.

کیا برای سومین نسل پروسید فرم نه چندان محبوب سه درب کوپه را کنار گذاشته و فرم بدنه‌ی منعطف‌تری را انتخاب کرده که البته رقیب مستقیمی ندارد. مرسدس بنز CLA شوتینگ بریک وجود دارد اما برای خرید این خودرو باید پول بیشتری را بپردازید. موضوع جالب اینکه پروسید جدید تنها در مدل‌های GT Line و GT فروخته خواهد شد تا خود را از نسخه سطح پایین‌تر اسپورت واگن متمایز کند.

این خودروی جذاب از همان پیشرانه‌های 1 و 1.4 لیتری بنزینی و 1.6 لیتری دیزلی مدل عادی سید استفاده می‌کند و البته یک پیشرانه 1.6 لیتری بنزینی قوی نیز برای مدل سید GT معرفی شده است. نسخه اسپورت این خودرو قدرت 201 اسبی و گشتاور 265 نیوتون متری خود را از طریق گیربکس‌های 6 سرعته دستی یا 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد.

طرفداران کیا همچنین از شنیدن اینکه پروسید تقریباً به اندازه‌ی نسخه اسپورت واگن جادار است خوشحال خواهند شد. این خودرو فضای بار قابل‌توجه 594 لیتری را ارائه ‌می‌کند که تقریباً با فضای بار 600 لیتری مدل واگن استاندارد برابری می‌کند. کیا کار فوق‌العاده‌ای در طراحی خط سقف و نمای عقب پروسید و جذاب کردن این خودرو بدون قربانی کردن فضای بار انجام داده است.

نوار نورانی LED بخش عقب از جمله ویژگی‌های خوب پروسید بوده و باعث تمایز این خودرو از نسخه‌ی واگن عادی می‌شود. دیگر تغییر مهم این خودرو بازطراحی اسپویلر نصب شده در سقف و چراغ‌ترمز سوم است. همچنین نوشته‌ی پروسید در مرکز چراغ عقب بر خاص بودن این خودرو تأکید می‌کند. پروسید کمی طویل‌تر و به‌طور قابل‌توجهی کم ارتفاع‌تر از واگن بوده تا به این ترتیب ظاهر روان‌تری ایجاد شود. البته ارتفاع این خودرو از سطح زمین نیز کمی کاهش یافته است.

کیا پروسید و پروسید GT جدید در نمایشگاه خودروی پاریس 2018 به نمایش درآمده‌اند. این شوتینگ بریک ها از ماه نوامبر وارد خط تولید می‌شوند و فروششان در اروپا نیز از سه‌ماهه اول سال 2019 آغاز می‌شود.

نظر کاربران در مورد خبر